Dacia LPG

SAMOCHODY DACIA Z FABRYCZNĄ INSTALACJĄ LPG

Silnik samochodu z instalacją LPG zasilany jest dwoma rodzajami paliwa: benzyną lub paliwem LPG czerpanym z dodatkowego zbiornika. Rozruch silnika zawsze następuje przez zasilanie benzyną, po czym jest on automatycznie przełączany po kilku sekundach na LPG, w zależności od temperatury silnika. Gdy zbiornik LPG zostanie opróżniony, zasilanie przełącza się automatycznie na pobór benzyny. Kierowca może również w każdej chwili podczas jazdy przełączyć zasilanie z benzyny na LPG i odwrotnie. Służy do tego specjalny przycisk na tablicy rozdzielczej. Dzięki zamontowaniu zbiornika LPG w miejscu koła zapasowego (zastąpionego zestawem do naprawy opon), objętość bagażnika nie ulega zmniejszeniu.

dokker

Zalety fabrycznej instalacji LPG: solidność, niezawodność

1) Fabryczna instalacja LPG Landi Renzo gwarantuje wysoką jakość, niezawodność. Spełnia europejskie normy dotyczące bezpieczeństwa. Landi Renzo jest specjalistą i światowym liderem w dziedzinie systemów zasilania LPG. Zbiornik LPG jest wykonany z bardzo wytrzymałej blachy stalowej grubości 2 do 3,5 mm.

2) Modele Dacia z fabryczną instalacją LPG objęte są 3 letnią ( lub 100 000 km ) gwarancją producenta, podobnie jak wszystkie inne wersje modeli marki Dacia.

 

DACIA Z LPG to racjonalny i ekonomiczny i pewny wybór

Jak podkreślają specjaliści, najważniejsze dla kierowcy, potencjalnego użytkownika, jest dobranie właściwej instalacji do swojego samochodu. Nie należy na tym oszczędzać, tylko poszukać warsztatów, porównać i dobrać odpowiednią instalację gwarantującą bezproblemowe funkcjonowanie.

doker

DACIA Z LPG: duży zasięg, możliwość wyboru paliwa, łatwa obsługa

1) Dwa zbiorniki paliwa (LPG i benzyny) pozwalają na zwiększenie zasięgu samochodu prawie dwukrotnie. Dla Sandero może dochodzić do 1 200 km* dzięki zasilaniu dwoma rodzajami paliwa

2) Łatwa obsługa i napełnianie zbiornika gazu. Zmiana pobieranego paliwa: z LPG na benzynę odbywa się automatycznie, lub może być w dowolnym momencie przełączona przy pomocy przełącznika na tablicy rozdzielczej

3) Pewna i sprawdzona technologia (wtrysk sekwencyjny gazu zgodny ze standardem diagnostycznym EOBD)

4) Wszystkie zbiorniki posiadają zawór bezpieczeństwa, pozwalający na bezpieczne korzystanie z podziemnych parkingów

5) Od jesieni 2013 roku przewidywane jest wejście w życie przepisów umożliwiających samoobsługę na stacjach autogazu

* Szacunkowe wyliczenia dla Sandero

DACIA Z LPG: bardziej przyjazna środowisku

1) LPG (mieszanina butanu i propanu) nie zawiera ani benzenu, ani siarki, ani też ołowiu szkodliwego dla zdrowia i środowiska naturalnego.

2) Wykorzystanie gazu do zasilania silnika, to w porównaniu do wersji benzynowej nawet o 13% mniejsza emisja CO2

3) Bardzo niski poziom emisji zanieczyszczeń:
a) Emisja o 96% mniej tlenków azotu (NOx) niż silnik wysokoprężny i o 68% mniej niż silnik benzynowy.
b) 0 emisji stałych cząstek.

4) Obniżony poziom hałasu pracy silnika (o 60% w stosunku do silnika wysokoprężnego).

Źródło: European Emission Test Program

logan

Dacia z LPG to jakość

Firma Landi Renzo – producent zestawów LPG gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz doskonałe parametry techniczne instalacji. Każda instalacja wyposażona jest w szereg zabezpieczeń, odcinających dopływ gazu, w razie wykrycia jakiejkolwiek usterki lub nieprawidłowości w systemie gazowym lub benzynowym. O rezerwie paliwa informuje tylko sygnał świetlny, sygnał dźwiękowy informuje, o przejściu na paliwo benzynowe. Powodem automatycznego przejścia na paliwo benzynowe z gazowego może być brak paliwa gazowego lub wykrycie usterki w instalacji zasilania gazowego. Zaawansowana technologia, jakość i bezpieczeństwo instalacji gazowych Landi Renzo jest poświadczona certyfikatami organizacji międzynarodowych:

   • certyfikat ISO 9001,
• certyfikat ISO/TS 16949, który jako pierwsza firma tej branży otrzymała w 2001 roku.

mcv

Landi Renzo Polska udziela gwarancji na elementy składowe instalacji LPG, na okres 36 miesięcy, licząc od daty montażu. Oferta dotyczy wyłącznie instalacji LPG zakupionych i zamontowanych u wybranych Autoryzowanych Partnerów Dacii.

sandero

Chcesz wiedzieć więcej? – Skontaktuj się z nami

 

Wyprzedaż_Dacia

Wyprzedaż Rocznika – zyskaj 2000 zł

Zobacz więcej >
imagefrombookmark

Nowe, dostępne od ręki!

Zobacz więcej >
Newsletter